Żywa lekcja historii w Oświęcimiu i Wygiełzowie

W poniedziałek 13 września uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Antolce po krótkiej pogadance na temat zasad bezpieczeństwa, wyposażeni w elementy odblaskowe udali się wraz ze swoimi opiekunami na wycieczkę szkolną, której głównym punktem była wizyta w byłym nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau.
Była to dla młodzieży żywa lekcja historii, którą nasi uczniowie odbyli z należnym temu miejscu szacunkiem i powagą. To co zobaczyli i czego się dowiedzieli od przewodniczek, które w bardzo zajmujący i interesujący sposób opowiadały o tym strasznym miejscu, pozostanie na zawsze w ich pamięci.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie, gdzie uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądało dawniej życie Krakowiaków Zachodnich. (Ich strój rozpropagował Tadeusz Kościuszko w czasie słynnej Insurekcji 1794 roku). W muzeum można podziwiać architekturę i ekspozycje związane z życiem codziennym w odtworzonym krajobrazie wsi, miasteczka oraz dworu.