Zajęcia edukacyjne ze strażakami z OSP Łazy

Uczniowie klasy II i dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni E. Szopa i K. Greli uczestniczyli w teoretycznych i praktycznych zajęciach ze strażakami OSP – Łazy. Zajęcia odbyły się w plenerze. Strażacy pod kierownictwem pana Krystiana Greli przeprowadzili pokaz gaszenia pożaru palącej się słomy. Następnie przedstawili sytuację rowerzystów poszkodowanych w wypadku oraz udzielanie im pomocy. Dużą atrakcją było zdejmowanie kota, który znalazł się na drzewie.
Uczniowie mieli także możliwość obejrzeć sprzęt, którym dysponuje jednostka OSP oraz wcielić się w małego strażaka. Kolejnym zajęciem było udzielanie pierwszej pomocy, które przeprowadziła pani Anna Stempińska, ratownik medyczny. Najpierw opowiedziała ona dzieciom na czym polega praca ratownika medycznego, a następnie przeprowadziła ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przy oparzeniach, omdleniach, skaleczeniach oraz utracie przytomności. Każdy uczeń mógł przećwiczyć sposób przeprowadzenia reanimacji.

Po intensywnych zajęciach dzieci skorzystały z poczęstunku przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich- Łazy oraz rodziców. Na zakończenie zajęć odbyły się gry i zabawy ruchowe.