XXIII Dzień Papieski

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce przygotowali montaż słowno – muzyczny z okazji obchodów 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Tym razem recytacje wierszy i rozważań w wykonaniu uczniów klasy VII i VIII przeplatane były muzyką związaną z papieżem.
Utwory muzyczne grał kwartet smyczkowy w składzie Kamila Kustosz – skrzypce, Anna Stec – skrzypce, Wiktoria Włodarczyk – wiolonczela i Anna Kowal –kontrabas. Dzieci z klas młodszych, zgodnie z tradycją śpiewały piosenkę „Kochamy Cię Janie Pawle II”.

W ten sposób uczczono pamiętny dla Polaków dzień 16 października 1978 roku, odkąd to na Stolicy Piotrowej zasiadł polski kardynał – Karol Wojtyła. Występ dzieci z wielkim wzruszeniem oglądali parafianie zgromadzeni w niedzielę 15 października w Kościele Parafialnym w Antolce, 16 października uczniowie szkoły w podczas akademii, 18 października pensjonariusze Domu Kombatanta w Miechowie, a 19 października seniorzy zaproszeni do szkoły. Podczas spotkań z seniorami oraz pensjonariuszami uczniowie przypomnieli wszystkim zgromadzonym o konieczności noszenia odblasków, szczególnie tak ważnych w okresie jesienno- zimowym oraz wręczyli wszystkim obecnym elementy odblaskowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.