VIII miejsce w Małopolskim Konkursie „Odblaskowa szkoła”

4 grudnia 2019 roku, w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom X edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Powiat miechowski reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Antolce, która znalazła się tym razem na VIII miejscu z 362 szkół województwa małopolskiego biorących udział w konkursie.

W uroczystości wręczania nagród brali udział między innymi: Barbara Nowak- Małopolski Kurator Oświaty, Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Marek Dworak- Sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Od początku istnienia rywalizacji szkoła z Antolki plasowała się zawsze w czołowej dziesiątce, a w tym roku zajęła ósme miejsce. Czek pieniężny na kwotę 3000 zł oraz grawerowane dyplomy „Odblaskowej Szkoły 2019” i „Najlepszej Szkoły Odblaskowej w powiecie miechowskim” odebrała dyrektor szkoły Małgorzata Borycka wraz z nauczycielką Elżbietą Szopą oraz uczniami: Karoliną Krupą, Emilią Koszewską, Katarzyną Bielnicką i Wiktorią Miszczyk.

Po części oficjalnej odbył się koncert Katarzyny Cerekwickiej.

Otrzymana nagroda pieniężna przeznaczona będzie na zakup pomocy dydaktycznych. Ważnym aspektem tej rywalizacji oprócz nagrody pieniężnej jest także szerokie upowszechnienie świadomości tego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drodze wszystkich jej użytkowników.

Dyrektor szkoły Małgorzata Borycka serdecznie dziękuje za współpracę: wójtowi Gminy Książ Wielki Markowi Szopie, Komendzie Powiatowej Policji w Miechowie, a w sposób szczególny starszej sierżant Lidii Kyzioł, za ogromne zaangażowanie i pomoc podczas realizacji zadań konkursowych. Pani dyrektor składa także podziękowanie przedstawicielom straży pożarnej w Miechowie, strażakom z OSP Książ Wielki, OSP Łazy, ratownikom medycznym, Kołu Gospodyń Wiejskich z Antolki, Kołu Gospodyń Wiejskich z Łazów oraz Radzie Rodziców.