Uczniowie oglądali „Kwiat paproci” w Krakowie

20 lutego 2019 r. uczniowie klas VI-VIII pod opieką Małgorzaty Boryckiej i Grażyny Łysek uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wyjazdu była wizyta w Teatrze im Juliusza Słowackiego i wspólne oglądanie spektaklu zatytułowanego „Kwiat paproci”.

Była to kolejna już lekcja języka polskiego poza murami szkoły. Nie od dziś bowiem wiadomo, że treści programowe podane w inny niż zwykle sposób o wiele bardziej zapadają młodzieży w pamięć. „Kwiat paproci” to spektakl inspirowany twórczością wybitnego przedstawiciela Młodej Polski – Stanisława Wyspiańskiego i klasyczną baśnią o poszukiwaniu tego, co nieosiągalne. Jak można stać się nieśmiertelnym? Czy to w ogóle możliwe? I jakim kosztem? Uwagę młodych widzów przykuwały nie tylko kolorowe kostiumy bohaterów, ale też projekcje multimedialne, które sprawiają, że przedstawienie jest nowoczesnym widowiskiem.

Uczestnicy wycieczki mieli też okazję chwilę pospacerować uliczkami Starego Miasta i podziwiać znajome już większości zabytki Krakowa. Ale taki wyjazd to również okazja do integracji młodzieży i propagowania ciekawych form spędzania czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.