Święto Niepodległości

10 listopada 2022 r. społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy V pod kierunkiem Bożeny Broda i Anny Kowal.
Uroczystość ta została uświetniona gościnnym występem Zespołu Folklorystycznego „Książowiacy”. Podczas akademii narratorzy przedstawili rys historyczny Polski z okresu niewoli, następnie uczniowie pięknie recytowali wiersze, które były „przeplatane” pieśniami historycznymi i patriotycznymi w wykonaniu zespołu. Niezwykle ważnym momentem tego dnia było włączenie się całej społeczności szkolnej do kolejnej już edycji ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”- wspólne z zespołem odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”.

Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły Małgorzata Borycka podkreśliła podniosły charakter uroczystości i podziękowała wszystkim uczestnikom, a szczególnie zespołowi „Książowiacy” za przybycie i uświetnienie szkolnej akademii. Była to niezwykła lekcja patriotyzmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.