Stulecie urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II

W poniedziałek, 18 maja 2020 roku obchodziliśmy stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym roku w naszej szkole te obchody odbywały sie online. Uczniowie mieli wiele „prezentów” dla Jana Pawła II z okazji Urodzin? Zamieszczali w grupie na Facebooku swoje rysunki, plakaty, prezentacje multimedialne, kartki urodzinowe i inne „dary”.

Rok 2020 jest Rokiem Świętego Jana Pawła II. Zdecydował o tym Sejm. „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża wdzięczność i oddaje hołd Wielkiemu Papieżowi św. Janowi Pawłowi II, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas otwartości, wyrozumiałości, ale i odwagi w obronie wartości chrześcijańskich, na których oparta jest Polska i Europa. Niech nauczanie i wielkie dziedzictwo, które pozostawił św. Jan Paweł II będzie dla naszego narodu wciąż inspiracją do budowania Polski wolnej i sprawiedliwej” – napisano w dokumencie.
„Życiową misją papieża była walka o godność i szacunek każdej istoty ludzkiej, czemu wielokrotnie dawał wyraz w swoich encyklikach. Nazywany „papieżem pielgrzymem”, odbył 104 podróże duszpasterskie do każdego zakątka świata. W swoich homiliach otwarcie krytykował kapitalistyczny wyzysk człowieka przez człowieka, apelował o pokój i braterstwo” – głosi tekst uchwały.