Śladami Świętego Jana Pawła II

W sobotę 18 września 2021 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Antolce pod przewodnictwem ks. proboszcza Macieja Stopińskiego wyruszyli na pielgrzymkę autokarową śladami Św. Jana Pawła II. Pielgrzymka okazała się wyjazdem rodzinnym dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych wraz z rodzicami a także babciami.
Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta odprawiona w intencji dzieci i ich rodzin w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Następnie uczniowie zwiedzili kaplice w podziemiach sanktuarium, kościół i klasztor w którym mieszkała siostra Faustyna Kowalska – Apostołka Miłosierdzia, wieżę widokową oraz Centrum Jana Pawła II.

Godziny popołudniowe spędzili w Wadowicach, gdzie podziwiali pamiątki związane z naszym papieżem, które znajdują się w muzeum w domu rodzinnym Karola Wojtyły. Organizatorami pielgrzymki były Anna Kowal i Marta Gajos.