„Moje ciało- poznaję i uczę się”

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Katarzyny Greli oraz pani Marty Gajos rozpoczęli szkolny projekt obejmujący uczniów klas IV -VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Projekt nosi tytuł „Moje ciało- poznaję i uczę się”.

24 lutego bieżącego roku odbyły się pierwsze zajęcia wprowadzające dla dzieci z „zerówki”, a dotyczące jamy ustnej. Uczennice klasy VII przygotowały bardzo ciekawe informacje na temat roli poszczególnych zębów, ich rodzajów, ilości w poszczególnych latach życia. Oprócz tego omówiły dokładnie budowę języka, jego roli oraz rodzaje kubków smakowych i ich rozmieszczenie. Dopełnieniem zajęcia była duża makieta jamy ustnej wykonana wspólnie przez dzieci z oddziału przedszkolnego i starszych kolegów, na której były zaznaczone wszystkie omawiane elementy.

Zajęcie to bardzo spodobało się najmłodszym uczestnikom. Starsi koledzy wykazali się dużym zaangażowaniem i wiedzą, co motywuje wszystkich do przygotowania kolejnych spotkań.