Międzyszkolny konkurs recytatorski w naszej szkole

W piątek 16 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Antolce odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego wierszy Romana Janusza Marjańskiego. W zmaganiach brało udział 23. uczniów z 6 szkół powiatu miechowskiego realizujących program aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola” we współpracy z Kołem Łowieckim „Leśnik” Kraków. Były to szkoły podstawowe z – Antolki, Kozłowa, Miechowa (Nr 1), Przybysławic, Pstroszyc oraz Gimnazjum z Kozłowa.

Zanim mali i młodzi recytatorzy zaprezentowali swoje talenty, konkurs zainaugurowała dyr. SP Antolka – Małgorzata Borycka. Powitała przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Zbigniew Skowronek – koordynator akcji „Ożywić pola” z ramienia Koła Łowieckiego „Leśnik” Kraków, myśliwi „Leśnika – Marek Tabor, Jan Skotniczny, Sławomir Krochmal, Władysław Bielawski, koordynatorzy akcji „Ożywić Pola z poszczególnych szkół – Katarzyna Kowalska – dyr. Szkoły Podstawowej w Przybysławicach, Agnieszka Kalemba (Gimnazjum Kozłów), Anna Poręba (SP Pstroszyce), Wiesława Dowolska (SP Kozłów), Leszek Misiak (dyr. GZS Kozłów), Bogusława Zabadaj (SP Nr 1 Miechów) oraz Jolanta Nowak – kierownik Centrum Usług Wspólnych w Książu Wielkim.
W komisji konkursowej zasiedli: Janusz Roman Marjański – autor deklamowanych wierszy i redaktor naczelny Łowca Świętokrzyskiego, Anna Michta z Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego Kielce, Krzysztof Szpetkowski – przewodniczący Komisji Promocji Łowiectwa i Kontaktów z Mediami Okręgowej Rady Łowieckiej w Krakowie, redaktor naczelny „Myśliwca Krakowskiego”, Tomasz Ciepły – Łowczy Okręgowy PZŁ Kraków, Stanisław Urbanik – myśliwy z Koła Łowieckiego „Leśnik” Kraków.

Poziom zmagań był bardzo wysoki. Szczególnie zachwycały występy dzieci, które z wielkim zaangażowaniem i sporymi już umiejętnościami aktorskimi, prezentowały przygotowane na konkurs wiersze. Widać było, iż na twarzy samego autora tych utworów literackich rysowała się radość, a momentami wzruszenie.

Podczas obrad jury uczniowie z Antolki wystawili przedstawienie, w którym uczulali swoich rówieśników by dbać o przyrodę i nie zaśmiecać siedlisk zwierząt.

W kategorii szkoły podstawowe jury przyznano następujące miejsca:
I – Katarzyna Bielnicka – Szkoła Podstawowa w Antolce
II – Oliwia Kaleta – Szkoła Podstawowa w Kozłowie
III – Natalia Bała – Szkoła Podstawowa w Antolce

Wyróżnienia otrzymali:

Bartłomiej Piotrowski – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miechowie,
Anna Warchala – Szkoła Podstawowa w Antolce
Jakub Pasek – Szkoła Podstawowa w Przybysławicach
W kategorii gimnazjum, w której startowali wyłącznie przedstawiciele z Kozłowa, przyznano następujące miejsca:

I – Aleksandra Włodarczyk
II – Alicja Krochmal
III – Konrad Sęk

Przyznano także nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Literackim (wiersze o gęsi gęgawie).

W kategorii szkoły podstawowe na podium stanęli:
I – Louis Chevallier – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miechowie,
II – Emilia Koszewska – Szkoła Podstawowa w Antolce,
III – Wiktoria Górnik – Szkoła Podstawowa w Kozłowie,
Wyróżniono – Barbarę Pycia i Weronikę Nowak – Szkoła Podstawowa w Antolce

W kategorii szkoły gimnazjalne I miejsce zdobyła Aleksandra Włodarczyk, II – Marzena Krupa, a III Dominika Smogór (wszyscy z Gimnazjum w Kozłowie)