Lekcja historii w Tokarni i Chęcinach

Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Antolce wzięli udział w wycieczce do Chęcin oraz Tokarni.

Najpierw poznali historię zamku chęcińskiego, którego ruiny przetrwały do dziś. Zachowały się nieliczne punkty obserwacyjne, dość wzniosła wieża oraz skarbiec. Widoczna jest głęboka studnia wykuta w skale. Zamek stojący na wzgórzu zrobił duże wrażenie na dzieciach.

Kolejnym punktem zwiedzania  było Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Na terenie skansenu uczniowie mogli podziwiać zabytkowe, drewniane  zagrody, stare zabudowania gospodarcze pokryte strzechą, wyposażone w narzędzia pracy. To wszystko pozwoliło dzieciom poznać historię życia ludzi  w dawnych czasach. Uczniowie zwrócili uwagę na Zagrodę pochodzącą z Bukowskiej Woli, w której znajdują się prace rzeźbiarza ludowego oraz na drewniany  domek z Kaliny Małej.