Jubileusz 95-lecia Szkoły

8 listopada 2021 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Antolce obchodziła jubileusz 95-lecia istnienia. Tę piękną uroczystość swoją obecnością uświetnili goście: wójt Gminy Książ Wielki Marek Szopa, radny Rady Gminy Książ Wielki Dariusz Książek, kierownik Centrum Usług Wspólnych Jolanta Nowak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Książu Małym Danuta Gajos, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książu Wielkim Edyta Sychowska oraz rodzice pierwszoklasistów. Dyrektor szkoły – Małgorzata Borycka powitała przybyłych na uroczystość gości, następnie w krótkim przemówieniu przedstawiła historię szkoły.
Obchody 95. rocznicy miały skromny charakter. Z powodu ograniczeń pandemicznych odbyły się w bardzo wąskim gronie. Niemniej na pewno pozostaną na długo w pamięci zwłaszcza 9. uczniom klasy I, którzy tego dnia złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Wystąpili też z okolicznościową częścią artystyczną przygotowaną pod opieką wychowawczyni – Małgorzaty Kusarek.

Uczniowie klas IV-VIII przygotowani przez Grażynę Łysek i Jolantę Ostrowską przedstawili montaż słowno-muzyczny na temat historii szkoły, która rozpoczęła się wprawdzie około roku 1918 (na co jest kilka dowodów), ale jednak jej początek datuje się na rok 1926. Była to świetna okazja, aby zapoznać kolegów z okolicznościami powstania szkoły. Wspomniano o nauczycielach, którzy w niej pracowali, uczniach, którzy w ilości ponad 1800 opuścili jej mury. W przedstawianej jednocześnie prezentacji multimedialnej pokazano liczne zdjęcia upamiętniające ludzi i wydarzenia związane ze szkołą. O oprawę muzyczną zadbał chór szkolny i zespół muzyczny prowadzony przez Annę Kowal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.