IV miejsce szkoły w województwie

13 grudnia 2017 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom VIII edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Powiat miechowski reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Antolce, która znalazła się na IV miejscu wśród dziesięciu najlepszych z ponad trzystu szkół województwa małopolskiego biorących udział w konkursie.

Od początku istnienia rywalizacji szkoła z Antolki plasowała się zawsze w czołowej dziesiątce, a w tym roku zajęła najwyższe w historii swoich startów miejsce tuż za podium. Czek pieniężny na kwotę 3.000 zł oraz certyfikaty „Odblaskowej Szkoły 2017” i „Najlepszej Szkoły Odblaskowej w powiecie miechowskim” odebrała dyrektor szkoły Małgorzata Borycka wraz z wychowawczynią klasy III Małgorzatą Kusarek oraz uczennicami: Weroniką Pasternak, Weroniką Wiorek, Zuzanną Gniewek, Wiktorią Miszczyk, Anną Warchalą i Michaliną Warchalą. Otrzymana nagroda pieniężna przeznaczona będzie na zakup pomocy dydaktycznych. Ważnym aspektem tej rywalizacji oprócz nagrody pieniężnej jest także szerokie upowszechnienie świadomości tego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drodze wszystkich jej użytkowników.