Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21 września obchodzony jest Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Miechowscy policjanci z ruchu drogowego wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Antolce przeprowadzili działania skierowane do kierowców, które miały na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego w kontekście wypadków drogowych. Uczniowie przebrani za ofiary wypadków drogowych wyszli z profilaktycznym apelem do kierowców.

Każdy z kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej miał okazję usłyszeć uwagę na temat powszechnego problemu, jakim jest duża liczba osób w tym dzieci, które codziennie tracą zdrowie i życie w wypadkach.

Uczniowie wręczyli również kierującym wykonane prace plastyczne o tematyce związanej z bezpieczeństwem na drodze.