Dzień Nauczyciela

14 października każdego roku obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli i pracowników oświaty. Święto to, potocznie zwane Dniem Nauczyciela, obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

W Szkole Podstawowej w Antolce, jak co roku, dzień ten obchodzono bardzo uroczyście. Na okolicznościową akademię przybyli zaproszeni goście: ksiądz Maciej Stopiński – proboszcz parafii Antolka i Marek Płonczyński – przewodniczący Komisji Oświaty Urzędu Gminy w Książu Wielkim. W uroczystości udział wzięli także rodzice uczniów, nauczyciele, nauczyciele emeryci i pracownicy obsługi.

Apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego, przygotowane do występu przez panie: Katarzynę Grelę i Bogusławę Oczkowicz. Uczniowie kl. IV-VII pod kierownictwem pani Ewy Doniec, opiekunki Samorządu Szkolnego, zaprezentowali humorystyczne przedstawienie, w którym instruowali, jak odróżnić nauczyciela od ucznia. Były też wiersze, piosenki i zabawne scenki traktujące o szkole. Odbył się także pokaz mody nauczycielskiej, w którym uczniowie zachęcali pedagogów do noszenia elementów odblaskowych. Występy bardzo się wszystkim podobały, o czym świadczyły gromkie brawa.

Na zakończenie uczniowie złożyli nauczycielom najserdeczniejsze życzenia, wręczyli kwiaty oraz drobne upominki w postaci elementów odblaskowych.

Wiele ciepłych słów pod adresem szkoły i nauczycieli padło z ust zaproszonych gości. Dyrektor szkoły Małgorzata Borycka wręczyła nagrody i dyplomy uznania wyróżniającym się w pracy pedagogom. Wszystkim nauczycielom i pracownikom z okazji ich święta życzyła dalszych sukcesów, wytrwałości i satysfakcji z pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.