Dołączyliśmy do akcji „Pola Nadziei”

Akcja Pola Nadziei co roku rozpoczyna się od posadzenia żonkili. „Cebulki posadzone na jesień do ziemi, przez zimę obumierają, by na wiosnę wyrosnąć i zakwitnąć – to symbol nadziei, przejścia hospicyjnego do lepszego życia”.
W tym roku również nasza szkoła dołączyła do dzieła tworzenia Pól Nadziei w porozumieniu z Hospicjum im. Bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie. 4 października 2021 roku do szkoły w Antolce przybył Kacper Idzik, przedstawiciel Hospicjum wraz z cebulkami żonkili by razem z uczniami szkoły wspólnie je posadzić. Opowiedział również o kampanii promującej wartość życia, symbolice tworzenia pól z żonkilami, idei hospicyjnej i wolontariacie. Uczniowie aktywnie włączyli się w tą akcje przynosząc również własne cebulki kwiatów.

Szkoła Podstawowa w Antolce podejmując współpracę z Hospicjum w Miechowie chce włączyć się w kampanię mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom, aby dzieci i młodzież zauważyli, że pomaganie jest piękne, dodaje sił zarówno tym co pomagają, jak i tym którym się pomaga.