Andrzejki w Domu Kombatanta w Miechowie

Z okazji andrzejek uczniowie Szkoły Podstawowej z Antolki udali się 24 listopada do Domu Kombatanta w Miechowie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, podczas którego zaśpiewały piosenki ludowe i biesiadne przy akompaniamencie instrumentów muzycznych.
Aby tradycji stało się zadość z tej okazji została przygotowana zabawa taneczna, w której udział wzięli seniorzy i dzieci. W przerwach na zasłużony odpoczynek Małgorzata Lewińska -Szostak w bardzo ciekawy sposób zapoznała uczestników zabawy z historią i tradycjami andrzejkowymi. Andrzejki to również wróżby, w których ochoczo wzięli udział mieszkańcy domu kombatanta, ale również zaproszeni goście. Bez względu na wiek, wszyscy chcieli wiedzieć czy w nadchodzącym roku będzie sprzyjać im zdrowie, fortuna i szczęście.

Wspaniałą zabawę mieli seniorzy, ale również uczniowie naszej szkoły. Było to niezwykłe spotkanie, spotkanie pokoleń.