Udział w akcji „BohaterON”

Uczniowie naszej szkoły od samego początku biorą czynny udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „BohaterON – włącz historię!”. W tym roku odbywa się już V edycja. Celem jej jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Tym razem do akcji włączyli się uczniowie klasy III wraz ze swoją wychowawczynią. W ramach tego projektu trzecioklasiści wzięli udział w zajęciu edukacyjnym na temat Powstania Warszawskiego; dowiedzieli się, kim jest patriota, kto to jest bohater. Na zakończenie zajęć stworzyli wspólnie pamiątkowy album, składający się z indywidualnie wykonanych kartek z życzeniami dla Powstańców. Wszystko pięknie ozdobili barwami narodowymi.

Dzięki tej akcji uczniowie nie tylko wzbogacili swoją wiedzę na temat bohaterów walki o wolność sprzed lat, ale zostali także uwrażliwieni na potrzebę pamięci o Powstańcach, którzy dziś są już ludźmi w bardzo podeszłym wieku i każdy taki znak pamięci jest dla nich bardzo ważny i potrzebny.

Akcja ta ma unikalną wartość wychowawczą, gdyż wzmacnia tożsamość narodową oraz kształtuje postawy patriotyczne, dlatego też na pewno będzie kontynuowana także w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.