Akcja „EDWARD”

21 września bieżącego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce wraz z policjantami z Ruchu Drogowego w Miechowie wzięli udział w akcji EDWARD-w Europejskim Dniu Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Ideą projektu jest „wizja zero”- zero osób ciężko rannych i zero ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.
Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach jest zmiana zachowań ich użytkowników. Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych uczestników dróg.

Dlatego Uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce zaapelowali do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu szkoły, która leży przy ruchliwej trasie E7. Dzieci ucharakteryzowane na rannych oraz ubrane w odblaskowe kamizelki choć w minimalnym stopniu, chciały przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Każdy zatrzymany kierowca został pouczony przez funkcjonariuszy policji oraz otrzymał od uczniów rysunek przedstawiający zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i element odblaskowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.