4 grudnia 2019 roku, w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom X edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Powiat miechowski reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Antolce, która znalazła się tym razem na VIII miejscu z 362 szkół województwa małopolskiego biorących udział w konkursie. Od początku istnienia rywalizacji szkoła z Antolki plasowała się zawsze w czołowej dziesiątce, a w tym roku zajęła ósme miejsce. Czek pieniężny na kwotę 3000 zł oraz grawerowane dyplomy „Odblaskowej Szkoły 2019” i „Najlepszej Szkoły Odblaskowej w powiecie miechowskim” odebrała dyrektor szkoły Małgorzata Borycka wraz z nauczycielką Elżbietą Szopą oraz uczniami: Karoliną Krupą, Emilią Koszewską, Katarzyną Bielnicką i Wiktorią Miszczyk.
Listopad to dla Polaków miesiąc, w którym czcimy naszych bohaterów narodowych, wspominamy dzieje narodu polskiego, jego krętą drogę do niepodległości.
Ukoronowaniem tych działań było zaproszenie Zespołu Folklorystycznego „Książowiacy”, który 26 listopada 2019 r. wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych dla całej społeczności szkolnej.
W pierwszej części Książowiacy zaprezentowali pieśni związane z Józefem Piłsudskim, a następnie przypomnieli 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, śpiewając pieśni z tamtego okresu oraz piosenki partyzanckie. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali „Legiony” i „Piechotę”. Dla uczniów była to niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu.
listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Antolce zgodnie z tradycją obchodzono Święto Szkoły połączone ze ślubowaniem pierwszoklasistów i Dniem Patronki – Marii Skłodowskiej-Curie. Uroczystość uświetnili swą obecnością: zastępca wójta Gminy Książ Wielki Grzegorz Janus, przewodniczący Rady Gminy Książ Wielki Henryk Huma, kierownik Centrum Usług Wspólnych Jolanta Nowak, dyrektorzy szkół gminnych (Danuta Gajos, Edyta Sychowska) oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów. To szczególny dzień dla pierwszoklasistów, bo właśnie stawali się oni pełnoprawnymi uczniami szkoły. Złożyli uroczyste ślubowanie, a dyrektor Małgorzata Borycka dokonała symbolicznego pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Antolce.
24 października bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Antolce odbyło się zebranie z rodzicami, w którym uczestniczyła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie starszy sierżant Lidia Kyzioł. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie rodziców oraz rozbudzenie w nich czujności na zagrożenia, jakie mogą czyhać na dzieci i młodzież zarówno w świecie realnym, jak i w sieci. Podczas zebrania zostały omówione i zaprezentowane w formie atrap różne rodzaje narkotyków, aby rodzice mieli świadomość, z czym mają do czynienia, jeśli zobaczą u dziecka podobne okazy. Zwrócono również uwagę na nietypowe zachowania młodych, będących pod wpływem narkotyków, oraz różne formy ich przechowywania przez uzależnionych.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców w Krakowie. Zwiedzili Instytut Fizyki Jądrowej PAN, gdzie m.in. zapoznali się z pracą naukowców, mogli wcielić się w rolę konstruktorów, podglądali pogodę, podsłuchiwali samoloty, sprawdzali, jak wyglądają chromosomy. Poznali także ciekawe zjawiska i prawa fizyczne podczas pokazu „Triki Fizyki”, wysłuchali również koncertu bębnowego. Ciekawym doświadczeniem były również zajęcia w laboratoriach Politechniki Krakowskiej z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz nanomateriałów, gdzie uczniowie z Antolki mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci. Opiekę sprawowały: Bożena Broda, Marzena Krochmal-Białek i Marta Gajos
9 października 2019 r. uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Antolce pod opieką 4 nauczycieli (Grażyny Łysek, Marty Gajos, Bożeny Brody i Jolanty Ostrowskiej) oraz 4 rodziców udało się na wycieczkę do Sandomierza. Jej celem było odkrywanie piękna ojczystego kraju poprzez poznanie Sandomierza, jego historii, tradycji, kultury i zabytków oraz upowszechnianie wśród młodzieży form aktywnego wypoczynku. Zwiedzanie Sandomierza rozpoczęli od Rynku z renesansowymi kamienicami (mieszczańskimi i szlacheckimi), skąd skierowali swoje kroki do podziemi miasta, które są niemymi świadkami historii. Podziemna Trasa Turystyczna to zespół chodników i piwnic (dawnych składów kupieckich) obejmujący ponad 30 pomieszczeń na długości około 500 m i głębokości do 12 m.
W Szkole Podstawowej w Antolce 19 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość tę uświetnili swoją obecnością ksiądz proboszcz Maciej Stopiński, zastępca wójta Gminy Książ Wielki Grzegorz Janus oraz licznie zgromadzeni rodzice. Dyrektor Małgorzata Borycka podsumowała pracę szkoły w minionym roku oraz wręczyła świadectwa wyróżnionym uczniom, a ich rodzicom listy gratulacyjne. W swoim wystąpieniu poinformowała, że w roku szkolnym 2018/2019 do szkoły uczęszczało 169 uczniów i przedszkolaków. Wszyscy otrzymali świadectwa promocyjne i świadectwa ukończenia szkoły. Uczniowie osiągali bardzo dobre wyniki w nauce. Średnia szkoły wyniosła 4,25, a 48 uczniów (36%) klas I-VIII otrzymało promocję do klasy wyższej lub świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem.
14 czerwca 2019 roku dzieci z punktu przedszkolnego w Antolce pod opieką swoich rodziców i wychowawczyń były na wycieczce w Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata w Krakowie. Po Parku oprowadzała je pani przewodnik, z którą dzieci podróżowały po całym świecie. Zwiedziły chatę peruwiańską, papuaski dom na palach, wioskę indiańską, jurtę mongolską, igloo, wioskę afrykańską oraz domek na wodzie. Oglądały oryginalne stroje oraz przedmioty codziennego użytku używane przez ich mieszkańców. Dowiedziały się, w jak trudnych warunkach mieszkają i uczą się dzieci w różnych krajach świata.
Kilkunastu uczniów Szkoły Podstawowej w Antolce wzięło udział w konkursie ogłoszonym przez Krakowski Bank Spółdzielczy „Własne oszczędności drogą do przyszłości”. Zadaniem uczestników konkursu było zredagowanie krótkiego hasła promującego oszczędzanie.
Jak czytamy na stronie KBS, w konkursie wzięło udział 701 uczniów. Tym bardziej miło, że wśród Laureatów znalazła się uczennica klasy I naszej szkoły – Nikola Mazurkiewicz, która zdobyła wyróżnienie za rymowankę „Oszczędzanie – fajna sprawa, to pożytek i zabawa. Zbieraj grosik do grosika, a wnet kupisz mentosika”.
Po odbiór nagrody dziewczynka udała się z mamą do siedziby Krakowskiego Banku Spółdzielczego.
5 czerwca 2019r., w Dniu Ochrony Środowiska, w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie odbyło się uroczyste podsumowanie XII Powiatowego Konkursu „Mój Przyjaciel Las”. Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród było Nadleśnictwo Miechów. Do konkursu przystąpiło ponad 100 uczniów z siedmiu szkół powiatu miechowskiego w sześciu kategoriach: test wiedzy klas: II-III i IV-VIII, praca plastyczna klasy: II-III i IV-VIII, praca literacka oraz konkurs fotograficzny.