Zielona szkoła na Pomorzu Zachodnim

W dniach 20-24 maja 2019 r. czterdziestu czterech uczniów Szkoły Podstawowej w Antolce pod opieką pań Grażyny Łysek, Małgorzaty Boryckiej, Bożeny Brody i Bogusławy Oczkowicz przebywało na „zielonej szkole” w Pomorzu Zachodnim.

Byli zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym „Kala” w Pobierowie, skąd każdego dnia wyruszali na zwiedzanie wybrzeża Morza Bałtyckiego. Odwiedzili Międzyzdroje, Świnoujście, Szczecin, Kołobrzeg, a w drodze powrotnej także Poznań. Wielu przeżyć dostarczyła im wizyta w Forcie Gerharda, gdzie poznali zasady funkcjonowania pruskiej armii. Spacerowali brzegiem morza, podziwiali zachód słońca, odbyli rejs statkiem, wspięli się na najwyższą polską latarnię morską, ale też przeprawili się promem z wyspy Wolin na wyspę Uznam…

Wyjazd na „zieloną szkołę” umożliwił uczniom realizację programu dydaktycznego i nabywanie umiejętności poprzez praktyczne działanie. Zapewnił dzieciom wypoczynek w zdrowym nadmorskim klimacie, w strefie bezpośredniego oddziaływania jodu i soli. Była to też okazja do podniesienia sprawności fizycznej, kształtowania nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych, wyrabiania samodzielności oraz zainteresowania światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem. To także znakomita lekcja współpracy i wzajemnej pomocy oraz okazja do lepszej integracji grupy.

Wyjazd na „zieloną szkołę” miał więc wiele walorów zarówno edukacyjnych, poznawczych, jak i wychowawczych. Był dla uczniów wielką przygodą. A mógł się odbyć m. in. dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Książu Wielkim, który współfinansował pobyt. Dlatego dyrekcja i nauczyciele pragną złożyć serdeczne podziękowanie na ręce Wójta Gminy, Marka Szopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.