W Muzeum Armii Krajowej

30 stycznia 2018 r. uczniowie klas VI-VII Szkoły Podstawowej w Antolce pod opieką Grażyny Łysek i Małgorzaty Boryckiej kolejny raz wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Swój pobyt w stolicy Małopolski rozpoczęli od wizyty w Muzeum Armii Krajowej. Mieli tam okazję usystematyzować swoją wiedzę na temat historii Polski XX w. Wysłuchali opowiadania przewodnika o I wojnie światowej, okresie międzywojennym, tragicznych latach II wojny światowej i jej konsekwencjach. Z zainteresowaniem oglądali udostępnione eksponaty: broń, odznaczenia, mundury, czołg, rakietę… Następnie obejrzeli prezentację multimedialną i wzięli udział w zajęciach: „Zostań asem wywiadu”. Uczniowie wypełniali zeszyty ćwiczeń, kenkartę oraz mogli wziąć do ręki elementy wyposażenia żołnierza. A także odczuli na własnej skórze, co czuł osadzony w ciemnej i małej celi.

Z kolei udali się do Galerii „Serenada”, gdzie znajduje się wystawa fotografii Joela Sartore zorganizowana przez Nationale Geographic. Oprócz fotografii obejrzeli także prezentację multimedialną i wzięli udział w zajęciach na temat zagrożonych gatunków zwierząt.

Na zakończenie dnia uczniowie z Antolki dotarli do Multikina, gdzie wspólnie obejrzeli niezwykle pouczający i wzruszający film „Cudowny chłopak”. Historia chłopca ze zdeformowaną twarzą, jego problemy w szkole, reakcje kolegów i ich rodziców poruszyły wszystkich i z niejednego oka wycisnęła łzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.