Święto Szkoły

W środę 7 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Antolce zgodnie z tradycją obchodzono Święto Szkoły połączone ze ślubowaniem pierwszoklasistów i Dniem Patronki – Marii Skłodowskiej-Curie. Uroczystość uświetnili swą obecnością: zastępca wójta Gminy Książ Wielki – Grzegorz Janus, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy – Marek Płonczyński, kierownik Centrum Usług Wspólnych – Jolanta Nowak, ksiądz proboszcz Maciej Stopiński, dyrektorzy szkół gminnych (Danuta Gajos, Edyta Sychowska, Alicja Pagór, Jacek Kobyłka) oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów.

To szczególny dzień dla pierwszoklasistów, bo właśnie stawali się oni pełnoprawnymi uczniami szkoły. Złożyli uroczyste ślubowanie, a dyrektor Małgorzata Borycka dokonała symbolicznego pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej im Marii Skłodowskiej – Curie w Antolce. Następnie pierwszoklasiści zostali powitani przez uczennicę klasy VIII – Ewelinę Szwaczkę, która w imieniu wszystkich starszych kolegów obiecała w razie potrzeby pomoc, zapewniła, że w szkole jest czas nie tylko na naukę, ale także na wspólną zabawę.

W dalszej części uroczystości uczniowie klasy I wystąpili ze swoim programem artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Kusarek.

Na pamiątkę tak ważnej chwili w życiu każdego ucznia pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe książki oraz tarcze szkolne. Drugoklasiści i trzecioklasiści ofiarowali im również drobne upominki.

Szkolna rodzina w Antolce powiększyła się o szesnastu nowych uczniów. Są to: Jolanta Adamczyk, Marcelina Bała, Marcin Banaś, Małgorzata Białek, Bartosz Błaś, Klaudia Gądek, Martyna Grela, Zofia Hojczyk, Bartosz Kucharski, Szymon Krupa, Aleksander Kruszec, Maja Krzywda, Nikola Mazurkiewicz, Paweł Oczkowicz, Barbara Sennik, Tomasz Świtała.

Druga część uroczystości poświęcona była Patronce. W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie zaprezentowali sylwetkę wybitnej postaci z polskiej historii, która w sytuacji podległości kraju zachowała swoją niepodległość i niezależność. Montaż słowno-muzyczny poświęcony jej życiu i działalności naukowej został przygotowany pod kierunkiem Grażyny Łysek oraz Anny Kowal.

W okresie poprzedzającym uroczystość w szkole odbyły się liczne konkursy, a ich zwycięzcom dyrektor szkoły Małgorzata Borycka wręczyła nagrody książkowe. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty w Kąciku Patronki.

Dyrektor szkoły Małgorzata Borycka oraz wychowawczyni klasy I Małgorzata Kusarek składają serdeczne podziękowanie rodzicom za aktywne włączenie się w przygotowanie uroczystości ślubowania, a także gościom za ciepłe słowa i uświetnienie swoją obecnością tak ważnego momentu w życiu każdego pierwszoklasisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.