Spotkanie pokoleń

20 października odbyło się niezwykłe spotkanie – spotkanie pokoleń. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie gościli w murach szkoły emerytów ze Stowarzyszenia Klub Seniora „Młodzi Duchem” z Książa Wielkiego. Spotkanie to odbyło się w ramach obchodów Dnia Papieskiego.
Szkolny zespół muzyczny umilił wszystkim czas programem artystycznym, przygotowanym z okazji 44 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Był to program pełen śpiewu piosenek, recytacji, wzruszeń, a nawet wspólnych zabaw ruchowych do znanej piosenki „Taki mały, taki duży, może świętym być.” W ten oto sposób seniorzy poczuli się młodzi nie tylko duchem.

Podczas tej wizyty uczniowie zwrócili się także do emerytów z apelem o noszenie elementów odblaskowych. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno – zimowym, kiedy szybko zapada zmrok. Pod koniec spotkania obdarowano wszystkich gości odblaskowymi zawieszkami oraz odbył się wspólny poczęstunek.

Mamy nadzieję, że spotkanie to uwrażliwiło seniorów na bezpieczeństwo na drodze oraz pozwoliło im miło spędzić czas z młodymi w jesienny dzień.

Spotkania takie mają ogromną wartość wychowawczą i na pewno będą kontynuowane w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.