Powitanie wiosny

Tradycyjnie już 21 marca b.r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami z radością powitali kalendarzową wiosnę. A był to dzień piękny, słoneczny, humory więc dopisywały.
W młodszych klasach najpierw odbyły się zajęcia tematycznie związane z nową porą roku, a dotyczące zwiastunów wiosny. Przeprowadzono także zajęcia artystyczne, podczas których odbyło się malowanie Pani Wiosny oraz śpiewanie piosenek tematycznie związanych z nową porą roku. Punktem kulminacyjnym było spalenie marzann. Następnie odbyła się piesza wycieczka po najbliższym terenie, której celem były obserwacje przyrodnicze.
Natomiast w klasach starszych od rana uczniowie przygotowywali wiosenne dekoracje, gazetki tematycznie związane z wiosną oraz marzanny, które następnie komisyjnie spalono na przyszkolnym placu, mając nadzieję, że żegnają się z zimą bezpowrotnie.
W dalszej kolejności odbył się pierwszy tej wiosny piknik. Uczniowie rozłożyli na trawie koce, gdzie spożyli upieczone na ognisku kiełbaski. Było też mnóstwo innych smakołyków, przygotowanych z pomocą rodziców, za co im serdecznie dziękujemy.
Kiedy już wszyscy zaspokoili głód, chłopcy przystąpili do rozgrywek w piłkę nożną, natomiast dziewczynki wybrały gry planszowe. Grom i zabawom na świeżym powietrzu towarzyszyły śmiech i radość z możliwości integracji całej społeczności szkolnej.
Ten szczególny dzień był też „Dniem bez plecaka”. Uczniowie zastąpili swoje tradycyjne tornistry czymś nietypowym! Pokazali swoją kreatywność i przyszli do szkoły z damskimi torebkami, śmiesznymi workami, skrzynkami na narzędzia…


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.