Niezwykła lekcja sztuki plastycznej

2 marca 2022 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń wzięli udział w wycieczce do Miechowa.
Głównym punktem wyjazdu były doznania artystyczne. Na początku mali podróżnicy mieli możliwość podziwiania w Galerii Biura Wystaw Artystycznych „U Jaksy” ekspozycji pejzaży oraz portretów, wykonanych przez malarza Mirosława Szumerowskiego. Dzieła artysty są bliskie dzieciom, ponieważ przedstawiają krajobrazy gminy Książ Wielki, w której mieszkają.
Po zwiedzaniu wszyscy uczestnicy wycieczki udali się do Domu Pracy Twórczej im. Stefana Żechowskiego, gdzie sami stali się artystami, ponieważ wzięli udział w warsztatach plastycznych. Podczas tych zajęć uczniowie wykonali rysunki przedstawiające pejzaż kosmosu.
Były to niezwykłe zajęcia, które nie tylko przygotowywały młodych ludzi do świadomego odbioru dzieł sztuki plastycznej, ale także rozwijały ich inicjatywę, wyobraźnię i wrażliwość plastyczną.
Wycieczka ta dostarczyła dzieciom nie tylko niezapomnianych wrażeń artystycznych, ale także stała się swoistą lekcją sztuki plastycznej i to także takiej, którą sami tworzyli. Dała ona również możliwość dostrzeżenia piękna okolicy, w której mieszkają, a więc była to także niezapomniana lekcja patriotyzmu lokalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.