Dzień Ziemi 2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce wzięli udział w wielu działaniach ekologicznych w ramach obchodów Dnia Ziemi. Nauczyciele przeprowadzili szereg zajęć terenowych z przyrody, w czasie których uczniowie poznawali organizmy żyjące w lesie, na łące, w rzece oraz stawie.

Młodzież z klas IV-VII aktywnie włączyły się w czynną ochronę płazów. W czasie porannych i popołudniowych zajęć wyłapywali ropuchy i żaby spod siatek rozstawionych wzdłuż drogi, liczyli je, a następnie przenosili je do zbiorników wodnych. Uczniowie poznawali rodzime gatunki płazów, ich środowisko życia oraz etapy rozwoju. Udało się znaleźć kumaka nizinnego płaza o charakterystycznych jaskrawych plamach na brzuchu.

Z okazji Dnia Ziemi został zorganizowany szkolny apel poprowadzony przez uczennice klasy VI: Zuzannę Gniewek oraz Annę Warchala. Dziewczynki pod kierunkiem Marty Gajos przygotowały prezentację multimedialną na temat: „Zakończmy zanieczyszczenia plastikiem”, związaną z tematyką tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Uczennice przedstawiły rodzaje tworzyw sztucznych, ich zastosowanie w życiu codziennym oraz sposoby otrzymywania. Omówiły zasady segregacji odpadów i recykling tworzyw sztucznych. Przytoczyły wiele ciekawostek przyrodniczych oraz przykłady codziennych działań każdego z nas na rzecz ochrony przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.