Dzień Kobiet

8 marca 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet.

Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego licznie przybyły mamy, babcie, a nawet ojcowie uczniów. Na powitanie Natalia Bała – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przybliżyła historię obchodów Dnia Kobiet na świecie i w Polsce i złożyła życzenia wszystkim kobietom: i tym małym i tym dużym.
Program akademii był bardzo bogaty. Jako pierwsze z krótkim przedstawieniem wystąpiły dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego. Najmłodsi chłopcy wykonali z wielkim zaangażowaniem układ taneczny, który zadedykowali wszystkim kobietom. Obdarowali również panie samodzielnie wykonanymi bukietami. Następnie młodzi aktorzy z kółka artystycznego uświetnili ten dzień humorystycznym przedstawieniem pt. „Kopciuszek – wersja współczesna” oraz wykonali wiele znanych i lubianych piosenek o kobietach. W żartobliwy sposób przedstawili również postać kobiety i mężczyzny na przestrzeni wieków od czasów Adama i Ewy, poprzez epokę kamienia łupanego, starożytność, średniowiecze, aż po współczesność. Dopełnieniem programu był występ grupy dziewcząt z kółka tanecznego, które zaprezentowały się w pięknym układzie tańca współczesnego.

Wszystkie występy przyjęte były gromkimi brawami. Na koniec dyr. Małgorzata Borycka podziękowała za piękne występy i złożyła życzenia wszystkim kobietom w dniu ich święta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.