Dzień Kobiet

8 marca, to święto wszystkich kobiet, tych małych i tych dużych. Wie o tym doskonale męska część społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Antolce.

Od rana dało się zauważyć małych i dużych dżentelmenów w odświętnych koszulach, garniturach podążających z kwiatami i słodkościami do swoich pań i koleżanek, aby w klasach złożyć im serdeczne życzenia. Później odbyła się uroczysta akademia, przygotowana pod kierunkiem Ewy Doniec. Uczniowie klas IV-VII wystąpili z piękną częścią artystyczną, prezentując humorystyczne scenki poświęcone kobietom. Nie zabrakło wierszy, piosenek, do których akompaniowała Anna Kowal, a także tradycyjnych życzeń i kwiatów.

W dniu tym swoje talenty artystyczne zaprezentowali również wychowankowie Elżbiety Szopy, uczniowie klasy II, którzy wystąpili z krótkim programem artystycznym, poświęconym oczywiście kobietom i wiośnie. Z kolei swoje umiejętności taneczne przedstawiły przedszkolaki, których przygotowywały – Katarzyna Grela oraz Monika Sennik.

Ta miła tradycja szczególnego doceniania kobiet właśnie 8 marca uświadamia, jak bardzo są potrzebne i kochane przez płeć brzydszą. Gdyby tak ten świąteczny nastrój mógł przenieś się na cały rok, zadowoleni byliby zapewne wszyscy: i panie i panowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.