Uczniowie, policjanci i TVP w akcji

Szkoła Podstawowa w Antolce jest usytuowana przy ruchliwej, niebezpiecznej trasie E7, na której co roku ginie wielu użytkowników drogi. Dlatego też w placówce tej podejmuje się wiele działań mających na celu wzmocnienie bezpieczeństwa uczniów.

Tym razem była to akcja, pod jakże wymownym tytułem: „Szkoła, kierowco zwolnij!”. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele oraz policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Miechowie.

Uczniowie wyszli z transparentami, na których widniały wymowne hasła, między innymi takie jak: „Nie wyprzedzaj na trzeciego kolego”, „Kierowco, podziel się drogą!”, ’Trzeźwi kierowcy, bezpieczne dzieci’, „Bądź widoczny na drodze!’, „Czy pogodnie, czy pochmurnie, noś odblaski dumnie!”. W obecności policjantów, uczniowie wręczali kierowcom, jeśli jechali oni prawidłowo cukierki, a jeśli przekroczyli prędkość, dostawali tym razem nie mandat, ale kawałek kwaśnej cytryny.

Całą akcję sfilmowała ekipa z Telewizji Regionalnej Kraków. Materiał z niej można było oglądać 24 października o godzinie 21.30 w TVP 3 Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.